Warsztaty w Tieto

Chociaż od lądowania na Księżycu minęło już pięćdziesiąt lat, wydarzenie to nadal rozbudza  wyobraźnię i sprawia, że wielu młodych ludzi marzy o locie w kosmos. Obecna technologia pozwala nam jednak na więcej, dlatego na cel przyszłych wypraw wybrany został Mars. Ale czy lądowanie na Marsie jest tak naprawdę możliwe?

8. czerwca dzieci pracowników firmy Tieto udowodniły nam, że tak. Po wysłuchaniu prezentacji o kosmosie i jego podboju z wielką chęcią zabrały się za tworzenie własnych lądowników. Młodzi konstruktorzy za pomocą przedmiotów codziennego użytku musieli stworzyć marsjański lądownik, w którym umieszczony był „jajkonauta”. Ich konstrukcje poddane były próbie zrzutu z wysokości około dwóch metrów. Liczyło się to, czy „jajkonauta” przetrwał podróż, jak daleko od celu wylądował oraz jak droga była misja kosmiczna.

Wszyscy doskonale bawili się przy tworzeniu konstrukcji, a na koniec każdy dostał pamiątkowy dyplom. Mamy nadzieję, że dzięki naszym warsztatom dzieci zainteresowały się kosmosem, bo właśnie ich pokolenie ma szansę naprawdę wylądować na Marsie.

Dziękujemy Tieto Poland za możliwość przeprowadzenia warsztatów i wsparcie w projektach.