European Rover Challenge 2019

W dniach 13-15 września mieliśmy okazję uczestniczyć w niesamowitym, międzynarodowym wydarzeniu, jakim jest European Rover Challenge, które w tym roku odbyło się na terenie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

ERC to przede wszystkim zawody łazików marsjańskich, podczas których uczestnicy mierzą się w pięciu konkurencjach sprawdzających robota pod wieloma względami. Jednak podczas tych trzech dni każdy zainteresowany może uczestniczyć w kosmicznych prelekcjach, pokazach filmowych oraz warsztatach.

Arena, na której rywalizowały łaziki.

Właśnie podczas warsztatów nasza dwuosobowa reprezentacja: Tobiasz Wojnar i Maciek Ciura, miała okazję zaprezentować działanie małych rakiet pneumatycznych. Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Oprócz nas w ERC brało udział kilka innych wrocławskich organizacji i kół naukowych, m.in. Space is More, ekipa z World Space Week Wrocław czy Projekt Scorpio, który reprezentował Politechnikę Wrocławską w międzynarodowej rywalizacji.

Cieszymy się, że możemy brać udział w tego typu wydarzeniach, jest to dla nas szansa na poznanie nowych osób i stowarzyszeń, które podzielają naszą pasję i pragną dzielić się nią z innymi. Mamy nadzieję, że pojawimy się także na przyszłorocznej edycji wydarzenia.