World Space Week Wrocław 2019

Pierwszy weekend października, już od trzech lat, kojarzy nam się tylko i wyłącznie z kosmosem. Właśnie wtedy (w tym roku 5-6 października) organizowana jest wrocławska edycja World Space Week, jedna z ponad 2500 zarejestrowanych na całym świecie.

W tym roku mieliśmy okazję organizować warsztaty dla dzieci i brać udział w konferencji, gdzie na stoisku popularyzowaliśmy wiedzę o kosmosie.

Pierwszego dnia wydarzenia w Liceum Ogólnokształcącym nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu prowadziliśmy warsztaty dla różnych grup wiekowych, od małych dzieci do nastolatków. Najmłodsi mieli okazję posłuchać o balonach stratosferycznych oraz zbudować własną mini-wersję.

Starsi uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak zbudowana jest ludzka ręka. Dodatkowo każdy z nich skonstruował własną wersję ręki robota. Najstarsza grupa, miała okazję nauczyć się, jak myśleć algorytmicznie i wykorzystywać tę wiedzę w tworzeniu małych komputerów pokładowych, przy użyciu zestawów Arduino.

Następnego dnia każdy zainteresowany mógł porozmawiać z nami na stoisku. Opowiadaliśmy nie tylko o naszej działalności, ale też o historii podboju kosmosu. Nasze konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale także starszych uczestników konferencji.

Cieszymy się, że po raz kolejny nasze koło zostało zaproszone na to wydarzenie. Jesteśmy dumni z tego, że coraz więcej osób interesuje się tematyką kosmosu, a my możemy przyczynić się do popularyzacji tego zagadnienia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie oraz stowarzyszeniu WroSpace, organizatorowi wrocławskiej edycji World Space Week.