Dni Otwarte PWr i Dni Aktywności Studenckiej

21 marca – pierwszy dzień wiosny, powszechnie znany jako Dzień Wagarowicza. Politechnika Wrocławska postanowiła jednak połączyć przyjemne z pożytecznym i zaprosiła uczniów szkół średnich na Dni Otwarte. Mogli odpocząć od przygotowań do matury i poczuć się jak studenci: przejść się po kampusie, usiąść w salach wykładowych i skorzystać z Polinki.

W tym roku mieliśmy okazję współpracować z Działem Rekrutacji i opowiadać zainteresowanym o naszej działalności i studenckim życiu. Mogli usłyszeć o projekcie CanSat i planowanym wylocie do Teksasu, rozwijającej się sekcji rakietowej i misjach stratosferycznych projektu „Orion”.

Następnego dnia, oprócz trwających Dni Otwartych, w budynku C-13 odbyły się Dni Aktywności Studenckiej. Ponad 60 stowarzyszeń z całej Politechniki zaprezentowało się przed społecznością studencką i uczniami szkół średnich.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, wiele osób zapowiedziało, że przyjdzie na naszą rekrutację. Cieszymy się, że na uczelni znalazło się tylu chętnych, podzielających naszą pasję do kosmosu.

Dziękujemy Działowi Rekrutacji PWr za udaną współpracę!